Tipy na aplikáciu koloidného striebra (KS)Výborným pomocníkom na aplikáciu koloidného striebra, ktorý značne zosilňuje jeho účinok hlavne pri infekciách dýchacích ciest (nosohltan, nosné dutiny, priedušky, pľúca), je prostriedok na inhaláciu, tzv. nebulizér, ktorý premieňa kvapalné roztoky na jemný aerosól. Tento aerosól v podobe hmloviny sa následne vdychuje pomocou aplikačného nadstavca a tým sa docieli oveľa lepší účinok liečiva.

Upozornenie: na tieto aplikácie je vhodné KS s koncentráciou 20ppm, určené iba na vnútorné používanie!

Veľmi široká ponuka nebulizérov je napr. tu
Odporúčam vám, aby ste si zvolili typ pracujúci na princípe ultrazvuku, radšej ako prístroje obsahujúce kompresor. Je totiž oveľa tichší a menší. Osobne sa mi veľmi osvedčil model Compact Ultrasonic

Výhody:
- regulácia veľkosti častíc aerosólu (1,5 – 5,7 μm)
- veľmi ľahká údržba
- nie je potrebný nebulizačný kalich s destilovanou vodou (oproti iným prístrojom)
- tichý chod
- malé rozmery
- automatické ukončenie činnosti po 5 minútach
- možnosť aktivácie pulzného dávkovania
- výber nadstavcov v príslušenstve
- rozumná cena


Takisto sa dá koloidné striebro používať ako očné, nosné a ušné kvapky, pomocou skleneného kvapkadla. Musím však upozorniť, že jeho aplikácia do očí môže byť pre niekoho veľmi nepríjemná, pretože sa môže prejaviť dočasným pálením, ktoré však čoskoro vymizne. 

Ďalej sa s ním dajú pomerne úspešne eliminovať telesné pachy. Na toto sú však vhodnejšie silnejšie koncentrácie - od 20 ppm vyššie.

Velmi se také osvědčila aplikace KS pomocí spreje. Ideální nejen rozměrově, ale i díky možností opětovného doplňování a dvou aplikačních nástavců je použití nosního spreje Vincentka o obsahu 25ml, který se také snadno doplňuje. Lze jej zakoupit v každé lékárně. Pomocí něj lze KS aplikovat kdykoliv a kdekoliv a to jak do ústní dutiny nebo nosu, tak na kůži. Ideální třeba při výletech do přírody a při napadení obtížným hmyzem, např. komáři, klíšťata, kdy přináší okamžitou úlevu postiženého místa, protože působí rychle a baktericidně.
* Některé přípravky, které lze v lékárně  pro tento účel zakoupit, stříbro již také obsahují.

Vynikající je také aplikace KS pomocí irigátoru za účelem očisty tlustého střeva. Lze jej zakoupit v lékárně nebo prostřednictvím internetu. V případě střevních problému i chronických přináší značnou úlevu ihned po aplikaci. Osvědčené dávkování je 7 až 8 čajových lžiček KS o koncentraci 10 až 15ppm na 2 litry převařené a vychladlé vody na teplotu kolem 37 - 39°C. Vyšší nebo nižší teplota může vyvolávat zbytečné dráždění tlustého střeva. V případě chronických střevních onemocnění, lze použít pro častější použití tzv. mikroklyzma. V poměru 1,5 až 2,5 čajové lžičky na 300ml převařené a vychlazené vody na uvedenou teplotu. Aplikuje se pak z tohoto množství pouze 80 až 120ml vždy po stolici. V případě značné citlivosti tlustého střeva je vhodné zvolit radši spodní hranici uvedeného množství a tu pak pomalu navyšovat. Velmi důležitý je také správný postup aplikace klyzmatu, kvůli jeho účinnosti v celém tlustém střevě a ne pouze v části rekta.
Tento způsob aplikace KS umožní rovněž obejít zažívací trakt a vyhnout se tak částečnému znehodnocení účinku KS nebo případnému narušení rovnováhy flóry v tenkém střevě. Na podobném principu fungují i známé čípky.
* Vždy je vhodné doplnit střevní flóru pomocí probiotik obsahující prospěšné bakterie Lactobacily nebo lépe synbiotika obsahující kromě probiotik i prebiotika, což je potrava pro přátelské bakterie, např. ActiLac.
* Důležité je rovněž použití plastové lžičky a ne kovové.

U žen v případě zánětů nebo výtoků se lze pomocí systematických výplachů problému poměrně snadno a rychle zbavit. Pro aplikaci je ideální použití injekční stříkačky Janette o objemu 150ml, protože proud vody usnadní výplach i hlubší částí. Lze ji zakoupit ve zdravotnických prodejnách.

Ďalšie možnosti koloidného striebra nájdete v príručke "Odporúčanie užívania koloidného striebra", ktorá je štandardnou súčasťou príslušenstva Craftgen KSG4.
^ nahor ^


Validace stránky